سقف شیشه ای اتاق خواب باعث می شود نور بیشتری وارد اتاق شود. امروزه یکی از مواردی که در معماری مدرن به آن توجه بسیاری می شود، نور طبیعی می باشد. البته از قدیم در معماری سنتی ایران نیز توجه زیادی به نور طبیعی می شده، پس طراحان ساختمان سعی خود را می کنند تا بیشتر از نور طبیعی خورشید در خانه استفاده کنند.

یکی از روش ها برای ورود نور به داخل خانه و روشن تر کردن فضا سقف های شیشه ای یا نورگیر های سقفی هستند. یکی از زیبایی های اتاق خواب شما میتواند نصب نورگیر یا همان پنجره سقفی باشد.

فرم درخواست مشاوره رایگان

مزایای نصب سقف شیشه ای در اتاق خواب

سوالی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که چرا باید برای اتاق خواب نور گیر نصب کنم؟ سقف شیشه ای اتاق خواب چه مزایایی دارد؟
همانطور که گفتیم یکی از مهمترین مزایای سقف متحرک شیشه ای وارد کردن نور بیشتر داخل اتاق است. شما در طول روز می توانید از نور طبیعی خورشید استفاده کنید.
افرادی که میخواهند صبح های زود بیدار شوند و علاقه زیادی به نور خورشید دارند، از داشتن سقف ها و چنین نورگیر هایی بسیار لذت می برند.

اگر که برای اتاق خوابتان سقف متحرک در نظر گرفته اید، می تواند در تابستان ها هوای گرم داخل اتاق را به راحتی خارج کند زیرا هوای گرم به علت سبک بودن بالا می رود و با باز کردن سقف میتواند خارج شود. بنابراین سقف متحرک شیشه ای میتواند هوای اتاق شما را متعادل کند و عایق های خوبی نیز هست. در زمستان زمانی که سقف بسته باشد هرگز سرمایی را وارد نمی کند. و اتفاقا از آن جا که نور خورشید وارد اتاق می شود در زمستان ها گرمای بیشتری را تجربه خواهید کرد.

   مقایسه آلاچیق متحرک (ایستاده) با آلاچیق ثابت (متصل)

ازمزیت های بی نظیر سقف های متحرک شیشه ای می توان به صرفه جویی در مصرف انرژی اشاره کرد. با گرم تر شدن هوا و تابش نور به اتاق در فصل سرد سال دیگر نیازی به استفاده بیشتر از حد از بخاری و دیگر وسایل گرمایی نخواهید داشت. همچنین در طول روز از روشنایی طبیعی استفاده کرده و نیازی به روشن کردن چراغ های اتاق نیست.
با توجه به تمام مسائل کاربردی گفته شده، این موضوع را هم باید اضافه کرد که سقف متحرک شیشه ای ظاهر اتاق خواب را رویایی و جذاب تر می کنند. تابش نور بیشتر به داخل باعث روح بخشیدن به اتاق خواهد شد.

اهمیت نورگیر اتاق خواب

همانطور که گفتیم سقف شیشه ای اتاق خواب باعث روشن تر شدن اتاق خواهد شد. پس نصب سقف های متحرک شیشه ای معمولا در مکان هایی که تاریک تر هستند، انتخاب هوشمندانه ای می باشد. این نوع سقف ها که قابلیت باز و بسته شدن با ریموت را دارد می تواند یک اتاق تاریک و بی روح را به یک اتاق زیبا و دلنشین تبدیل کند. اتاق خواب مکانیست که هر فرد بیشترین تایم خود را درون منزل در آن جا می گذارند.

این اتاق تاثیر مسقیم بر کیفیت خواب افراد دارد و می دانید که خواب خوب و باکیفیت چقدر روی راندمان کاری فرد در طول روز موثر است. یک اتاق تاریک میتواند باعث خستگی ذهن و افسردگی شما بشود اما در اتاقی که نور خوب و ظاهری زیبا دارد قطعا هم خواب بهتری خواهید داشت، هم صبح به موقع بیدار می شوید و هم در طول روز در آن اتاق با ذهنی باز به کارهایتان می رسید.

  سقف و پنجره متحرک برای تراس و بالکن

تنوع در سقف های متحرک شیشه ای اتاق خواب

سقف های شیشه ای انواع بسیار زیادی دارد و در طرح و ابعاد و ظاهر هایی متفاوت تولید می شوند. به غیر از گستردگی رنگ های گوناگون سازه. شما در صورت نیاز می توانید تعدادی از پنل ها را شیشه ای و تعدادی دیگر را نیز آلومینیومی انتخاب کنید.
و همچنین می توان از انواع شیشه های رنگی، طرح دار، دودی و مات برای سقف متحرک شیشه ای استفاده کرد.

محصولات آلباتروسمشاهده همه