در این مقاله به مقایسه سقف متحرک شیشه ای با سقف پارچه ای می پردازیم. سقف های متحرک با پوشش‌های مختلف در فضاهای متفاوتی قابل استفاده هستند. انتخاب پوشش سقف متحرک به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم ترین آن نیاز و سلیقه کاربر است.

تفاوت اساسی سقف متحرک پارچه ای و شیشه ای در جنس پوشش آن ها است. اما از سقف پارچه ای و شیشه ای بیشتر در چه مکان هایی استفاده می شود؟ کدام یک مقاومت بیشتری دارد؟ و در آخر بهتر است کدام سقف متحرک را سفارش دهیم؟

فرم درخواست مشاوره رایگان

این روزها اغلب افراد در کنار استفاده از سایه و جلوگیری از بارندگی، سقف های متحرک را برای طراحی دکوارسیون و زیباتر کردن محیط خریداری می کنند و به همین علت به دنبال به روز ترین و بهترین متریال ها هستند تا فضای دکوراتیو جذابی را ایجاد کنند. به همین دلیل انتخاب جنس پوشش سقف متحرک از اهمیت بیشتری برخوردار می شود.

مقایسه سقف شیشه ای و پارچه ای

این دو پوشش هر کدام مزیت ها و ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند که به آن ها اشاره خواهیم کرد تا شما عزیزان بتوانید تصمیم درستی در انتخاب پوشش سقف متحرک مناسب بگیرید. در ادامه به مقایسه سقف متحرک شیشه ای با سقف پارچه ای در زمینه های مختلف می پردازیم.

جلوگیری از عبور نور خورشید با سقف متحرک

همانطور که می دانید سقف های شیشه ای شفاف بوده و امکان جلوگیری از ورود نور خورشید را ندارند. البته شیشه های مات و رنگی وجود دارند که تا حدودی از ورود نور به داخل جلوگیری می کنند اما نه به طور کامل! و در روزهای آفتابی خیلی نمی توان از فضای زیر سقف شیشه ای استفاده کرد چون به شدت گرم خواهد شد. پس اگر به دنبال سقفی هستید که ایجاد سایه کند، باید به سراغ سقف متحرک پارچه ای بروید. سقف های پارچه کاملا از ورود نور به داخل محیط جلوگیری می کنند و فضایی خنک ایجاد خواهند کرد.

  ۴ نکته سقف شیشه ای جمع شونده برای مقاومت بهتر در برابر آب و هوا

از لحاظ زیبایی!

این موضوع کاملا سلیقه ای است. برخی معتقدند سقف شیشه ای به علت نمایان کردن فضای بیرون و از دست ندادن ویو می تواند زیبایی بیشتری داشته باشد و برخی از سقف های پارچه ای استقبال بیشتری می کنند. البته انتخاب بر اساس ظاهر به سبک دکوارسیون محیط شما نیز بستگی دارد. سقف های شیشه ای می توانند محیط ویلا، حیاط و ساختمان را لاکچری تر کنند و سقف های پارچه ای فضایی دنج و فانتزی را به وجود می آورند.

تامین و نگهداری

یکی از معایب سقف های متحرک شیشه ای تمیز کردن آن هاست. سقف های شیشه ای شفاف هستند و کوچک ترین آلودگی روی آن ها زودتر نمایان می شود، بنابراین بیشتر نیاز به تمیز کردن و شستشو دارند. به طور مثال در روزهای بارانی لکه های آب روی شیشه می ماند و ظاهر سقف را خراب می کند. اما سقف پارچه ای با پوشش پی وی سی ضد قارچ و میرکوب بوده و دیرتر کثیف می شود.

نورپردازی در سقف های شیشه ای و پارچه ای

سقف متحرک پارچه ای از آن جا که جلوی ورود نور را می گیرد امکان این را به وجود می آورد تا زیر سقف را هر طور که می خواهید نورپردازی کنید، حتما سقف پارچه ای رستوران و کافی شاپ ها را دیده اید که با لامپ های کوچک و بزرگ تزئیین شده و فضایی آرامش بخش و رمانیک را ایجاد کرده اند.

اما نورپردازی در سقف های شیشه ای طور دیگریست، زیر سقف های شیشه ای نمی توانید نور پردازی کنید اما ویژگی این پوشش این است که نور را وارد محیط کرده و به روشنایی فضا کمک بسیاری می کند. از این رو به عنوان نورگیر در محیط های تاریک استفاده می شود. می دانید که نور در طراحی دکوارسیون امروزه تاثیر بسیاری دارد به همین خاطر در بسیاری از ساختمان ها از سقف های شیشه ای در ابعاد مختلف استفاده می کنند تا خانه روشن تر به نظر برسد.

  هرآنچه باید از سنسور بدانید

حریم خصوصی با سقف پارچه ای یا شیشه ای؟

یک تفاوت مهم سقف متحرک شیشه ای با پارچه ای، حفظ حریم خصوصی است. سقف های شیشه ای به دلیل شفافیت نمی توانند حریم خصوصی برای شما فراهم کنند و به دلیل همین موضوع افراد زیادی از خرید آن صرف نظر می کنند. البته برای جلوگیری از دیده شدن افراد زیر سقف شیشه ای، می توان از شیشه ای کدر و تیره استفاده کرد. اما پوشش های پارچه ای حریم خصوصی خوبی را ایجاد می کنند. اگر سقفی می خواهید که هیچ گونه دید از بیرون نداشته باشد، سقف پارچه ای بخرید.

سقف متحرک محبوب ایرانیان

براساس آمار در این چند سال خرید سقف متحرک پارچه ای بیشتر از سقف های شیشه ای بوده و علت آن هم این است که ایرانیان علاقه بیشتری به سقف های پارچه ای دارند از علت های آن می تواند داشتن حریم خصوصی، ایجاد سایه و قیمت مناسب تر آن باشد. سقف شیشه ای مناسب مناطقیست که آفتاب سوزان ندارند و به دنبال روشن تر شدن فضا و در امان بودن از هوای سرد و باد و باران هستند.

محصولات آلباتروسمشاهده همه