چه در حال نصب یک سقف جدید در خانه جدید باشید یا یک سقف قدیمی را جایگزین کنید که دیگر کار خود را انجام نمی دهد، انتخاب های زیادی از نظر انواع سقف، مواد و طرح های مختلف وجود دارد. برخی از گزینه های مختلف عبارتند از زونا آسفالت، سقف کاشی، سقف فلزی، و غیره.

عواملی که تعیین می کنند چه نوع سقفی بهتر است عبارتند از شیب و پیچیدگی سقف، همچنین سبک خانه، آب و هوای محلی و هزینه گزینه های مختلف سقف. به خواندن این مقاله ادامه دهید تا در مورد انواع سقف ها (همراه با تصاویر) اطلاعات بیشتری کسب کنید تا ایده ای در مورد اینکه چه نوع سقف، مواد و طرح هایی رایج ترین هستند، به دست آورید.

انواع مختلف مصالح سقف

مواد مورد استفاده در ساخت سقف یک تصمیم مهم است. نوع ماده انتخابی تعیین کننده مدت زمان ماندگاری، دوام و هزینه نصب یا تعویض آن است. مواد زیادی وجود دارد که می توان از آنها برای سقف استفاده کرد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. تصمیم گیری در مورد بهترین متریال برای سقف شما بیشتر به آب و هوا و آب و هوای محل زندگی شما بستگی دارد.

فروش انواع سقف برقی جمع شونده با بهترین کیفین

آسفالت زونا فایبرگلاس و آسفالت

سازندگان زوناهای آسفالتی ساخته اند که ظاهر چوب و تخته سنگ را تقلید می کند. اگر چه این اصطلاحات به جای یکدیگر استفاده می شوند، اما اکثر زوناهای سقفی که امروزه استفاده می شوند از نظر فنی به عنوان زونا فایبرگلاس آسفالت شناخته می شوند. تشک فایبر گلاس تعبیه شده در شینگل میزان بیشتری از استحکام و مقاومت در برابر پارگی را فراهم می کند. این شینگل ها محبوب ترین نوع سقف برای سقف های شیبدار هستند زیرا مقرون به صرفه، نصب آسان، بادوام و در رنگ های بسیار متنوع هستند. نمرات ممتاز زوناهای فایبرگلاس آسفالت “لمینیت” معمولاً به مدت ۵۰ سال عمر دارند.

زونا و شیک های چوبی

زوناهای چوبی و سقف های لرزان زیبا هستند، اما در مقایسه با سقف آسفالتی انتظار تعمیر و نگهداری بیشتری را دارید. زونا و شیک های چوبی معمولاً از سرو قرمز، سرو زرد آلاسکا یا سرو سفید شرقی می آیند. این گیاهان همیشه سبز چوبی تولید می کنند که از نظر ابعادی پایدار است و به طور طبیعی در برابر پوسیدگی و حمله حشرات مقاوم است. تفاوت اصلی بین زونا و شیک در این است که شیک ها از کنده جدا می شوند و بافتی ناهموار و تصادفی دارند. زونا سطح صاف تری دارند زیرا اره شده اند. سقف چوبی گران است و برای نصب نیاز به مهارت بیشتری دارد. به همین دلیل است که اکثر مردم از نصب این نوع سقف اجتناب می کنند مگر اینکه با یک خانه تاریخی سروکار داشته باشند.

بام کاشی سفالی و بتنی

سقف های کاشی بیشترین ارتباط را با خانه هایی به سبک اسپانیایی دارند، اما محصولات سقف های سفالی و بتنی را می توان با سایر سبک های معماری نیز استفاده کرد.

سقف‌های کاشی سفالی و بتنی اغلب با هم گروه‌بندی می‌شوند، زیرا هر دو از مصالح سقف بنایی با الزامات نصب مشابه هستند. چه از خاک رس یا بتن به عنوان مواد قالب‌گیری استفاده شود، نتیجه نهایی یک کاشی سقفی است که به گونه‌ای طراحی شده است که با کاشی‌های مجاور همپوشانی داشته باشد و/یا به هم متصل شود.

  چگونه آب استخر خود را شفاف نگه داریم

سقف های کاشی سفالی و بتنی برای آب و هوای گرم که بارندگی زیاد ندارند مناسب هستند. آنها نباید در مناطقی که باران های شدید و منظم و دمای یخبندان معمول است نصب شوند.

سقف متحرک آلومینویمی برای اماکن تجاری و شخصی

سقف لاستیکی

سقف های غشایی لاستیکی اغلب برای آب بندی سقف های مسطح روی گاراژها و ایوان ها استفاده می شود. اعتبار: EPDM Roofing Association

اگرچه لاستیک برای مدت طولانی وجود داشته است، سقف لاستیکی نسبتاً جدید است. این به این دلیل است که برای ایجاد یک غشای لاستیکی نازک با دوام و کیفیت ضد آب مورد نیاز یک ماده سقف، تحقیقات شیمی زیادی انجام شده است. سقف لاستیکی گاهی اوقات به عنوان سقف EPDM شناخته می شود. EPDM مخفف اتیلن پروپیلن دی ان مونومر، ترکیب بسیار مهندسی شده ای است که برای ساخت اکثر انواع سقف های لاستیکی استفاده می شود. سقف لاستیکی عمدتاً در سقف های مسطح یا کم شیب در ساختمان های تجاری و مسکونی استفاده می شود.

سقف غشایی معمولاً به سقف لاستیکی یا EPDM اطلاق می شود که در یک سقف مسطح یا یک برنامه کاربردی با شیب کم نصب می شود. بسیاری از ساختمان های تجاری دارای سقف های غشایی هستند. تعداد کمی از خانه ها انجام می دهند.

سقف کامپوزیت

زونا کامپوزیت دارای برخی از طولانی ترین ضمانت های صنعت است.

اصطلاح “کامپوزیت” می تواند برای چندین نوع مختلف سقف اطلاق شود، زیرا به سادگی نشان می دهد که تعدادی از مواد مختلف در فرآیند تولید استفاده می شود. امروزه یکی از رایج ترین انواع سقف های کامپوزیت، تخته های سقفی شبیه سازی شده است که از رزین ها و از ترکیبات لاستیکی استخراج شده از لاستیک های اصلاح شده ساخته می شود. این تخته سنگی شبیه به طول عمر بسیار عالی و قیمت نصب پایین تری را ارائه می دهد و در عین حال ظاهر سقف تخته سنگی سنتی را ارائه می دهد.

سقف فلزی

سبک های سقف های فلزی از سبک های درز ایستاده تا شبیه های شینگل متغیر است.

بام فلزی مقوله بزرگی است که شامل پانل های سقفی ساخته شده و تمام شده در کارخانه و همچنین پانل های سقفی است که در محل ساختمان بریده و شکل می گیرند. استفاده از سقف های فلزی در خانه ها، سازه های مزرعه و ساختمان های تجاری سابقه طولانی دارد. محدودیت اصلی آن این است که برای استفاده در سقف های پیچیده یا منحنی مناسب نیست. مانند سقف های راه راه، بسیاری از سقف های فلزی را می توان مستقیماً روی یک سقف قدیمی فرسوده نصب کرد، بدون اینکه مواد سقف قدیمی پاره شود.

سفارش سقف متحرک شیشه ای

سقف راه راه

پانل های سقف فلزی راه راه راه حلی عالی برای سوله ها و سایر سازه های باغ ارائه می دهند.

بام راه راه به دلیل شکل متمایز آن به راحتی قابل تشخیص است. این یک ورق نازک است که شامل یک الگوی متقارن از برآمدگی ها و شیارهای متناوب است. اکثر سقف های راه راه به شکل ورق هستند، اما زوناهای بزرگ از برخی تولید کنندگان در دسترس هستند. این نوع سقف را می توان از فولاد، پلی کربنات یا کامپوزیت آسفالت- فایبر گلاس ساخت. برای ساختمان های کشاورزی و تجاری و سوله های کوچک مناسب تر از خانه ها است. یکی از مزیت های مهم بام راه راه این است که می توان آن را بر روی یک سقف شینگل موجود بدون برداشتن مواد اولیه سقف محکم کرد.

  جنس پارچه سقف متحرک چیست؟

سقف مسطح

از آنجایی که هر سقف تخت ذاتاً مستعد نشتی است، مهم است که هر زمان که سقف تخت تعمیر، تعویض یا نصب می شود، نصابان ماهر را استخدام کنید.

این دسته سقف اغلب با سقف های “کم شیب” گروه بندی می شود زیرا بسیاری از روش های پوشش سقف یکسان هستند. متداول ترین مصالح سقف مسطح که امروزه در ساختمان های مسکونی و تجاری استفاده می شود شامل سیستم های تک غشایی مانند EPDM یا سقف لاستیکی، سقف ترموپلی الفین (TPO) و سقف PVC است. سقف فلزی گاهی در سقف های کم شیب استفاده می شود اما در سقف های مسطح استفاده نمی شود.

سقف اسپری فوم پلی اورتان با چگالی بالا (SPF) سیستمی است که سقف را با یک لایه عایق فوم پیوسته می پوشاند که می تواند به عنوان سطح نهایی سقف نیز عمل کند (تا زمانی که یک پوشش محافظ روی فوم اعمال شود).

سقف تخته سنگی

تخته سنگ پادشاه مصالح سقف است، اما پیدا کردن شخصی که بتواند آن را نصب یا تعمیر کند ممکن است یک چالش باشد.

بیشتر تخته سنگ های سقفی مورد استفاده در ایالات متحده از رسوبات تخته سنگ در ورمونت و پنسیلوانیا می آید.

این سقف “سنگ” که ساخت آن گران است و نصب آن دشوار است، یکی از گران ترین سقف های موجود است. هنگامی که به درستی نصب و نگهداری شود، سقف تخته سنگ می تواند ۷۵ سال یا بیشتر دوام بیاورد.

خرید سقف متحرک پارچه ای با بهترین کیفیت

زونا خورشیدی و سقف خورشیدی

شینگل های خورشیدی نسبت به ماژول های پیچ و مهره ای بسیار کمتر مزاحم هستند، اما کارایی کمتری نیز دارند. اعتبار: توسط شرکت شیمیایی DOW

زوناهای خورشیدی و سقف های خورشیدی نمونه هایی از فناوری جدید فتوولتائیک لایه نازک هستند که به آنها “فتوولتائیک یکپارچه در ساختمان” یا BIPV گفته می شود. شینگل های خورشیدی در اندازه و شکل استاندارد زونا آسفالتی طراحی شده اند تا بتوان آن ها را بدون مزاحمت در سقف آسفالتی ادغام کرد.

سقف خورشیدی یا BIPV می‌تواند به شکل زونا خورشیدی یا کاشی سقفی که حاوی سلول‌های خورشیدی است باشد.

زونا کم مصرف

زوناهای سقفی دارای صلاحیت ENERGY STAR® می توانند دمای سطح سقف را تا ۵۰ درجه فارنهایت کاهش دهند.

زونا درجه بندی شده ENERGY STAR تمام محافظتی که از سقف شما انتظار دارید را فراهم می کند و در عین حال به افزایش بهره وری انرژی خانه شما کمک می کند. یک سقف خنک برای انعکاس انرژی خورشیدی طراحی شده است و میزان گرمای منتقل شده به فضای داخلی خانه و میزان تهویه مطبوع مورد نیاز برای راحت نگه داشتن آن را کاهش می دهد.

هنگامی که به درستی نصب شود، زونا کم مصرف می تواند باعث صرفه جویی در قبض انرژی شود. محصولات سقف انعکاسی همچنین می توانند آسیب اشعه ماوراء بنفش را کاهش داده و عمر سقف را افزایش دهند. بسیاری از محصولات سقف خنک برای تخفیف و مشوق های انرژی واجد شرایط هستند.

انواع طرح های سقف

برخی از طرح های سقف، مانند سقف شیروانی، نسبت به سایرین مانند سقف مانسارد رایج تر هستند. هنگام ساختن خانه، یکی از مواردی که باید تصمیم بگیرید این است که چه نوع طراحی سقف مناسب آن است. طراحی سقف نه تنها به ترجیح شما بستگی دارد، بلکه به دما و شرایط آب و هوایی محل نیز بستگی دارد. امروزه صدها نوع طرح سقف وجود دارد به عنوان مثال:

  خرید سقف متحرک در زنجان

پشت بام شیروانی دار

این نوع سقف یکی از رایج ترین طرح های سقف می باشد. این نوع سقف دارای دو شیب در هر طرف است و در اوج خود به هم می رسند. سقف های شیروانی بسته به آنچه برای ساختمان مورد نیاز است می توانند شیب دار یا کم عمق باشند. از مزایای آن می توان به آسانی ساخت و نگهداری آن اشاره کرد. از طرف دیگر، به اندازه دیگران کارآمد انرژی نیست. علاوه بر سقف های شیروانی کلاسیک، تغییرات دیگری نیز وجود دارد که به همان اندازه محبوب هستند، از جمله سقف شیروانی هلندی، سقف شیروانی متقاطع و سقف شیروانی جلو.

سقف قاببر

نوعی سقف که مانند سقف شیروانی از هر طرف دو شیب دارد، اما به جای اینکه در بالا به هم برسند، قله آن در وسط قرار می گیرد. این باعث می شود که شبیه یک سقف شیروانی معکوس به نظر برسد. هر دو سقف شیب دار یا کم عمق دارای فضای سر بیشتری نسبت به سقف شیروانی هستند که آن را برای مناطقی که بارش برف را تجربه می کنند مناسب می کند. سقف گمبرل نیز برای انبارها بسیار رایج است.

از مزایای آن می توان به داشتن فضای سر بیشتر و احتمال شکستگی کمتر از سقف شیروانی به دلیل دیوارهای شیب دار آن اشاره کرد. از سوی دیگر، ساخت و نگهداری آن به آسانی سقف های شیروانی نیست.

خرید انواع سقف متحرک استخر

سقف فرانسوی

سقف های مانساردی به بام های فرانسوی نیز معروف هستند، این نوع سقف در هر طرف دارای دو شیب بوده و به اوج خود در وسط ختم می شود. این نوع دیگری از سقف است که برای مناطقی که برف زیاد است مناسب است. فضای سر کمتری نسبت به سقف های گامبرل اما بیشتر از سقف های شیروانی خواهد داشت. مزیت این نوع سقف دیوارهای شیب دار آن است که آن را حجیم تر نشان می دهد و همچنین می توان از آن به عنوان صرفه جویی در فضا استفاده کرد.

سقف چهارطرفه

سقف ران سنتی با چهار طرف شیبدار طراحی شده است که در قله به هم می رسند. مانند سقف گامبرل، فضای سر بیشتری نسبت به سقف شیروانی دارد اما در مقایسه با سقف مانسارد فضای سر کمتری دارد. اما حتی اگر این نوع سقف بزرگتر از سقف های شیروانی باشد، به مصالح کمتری نیاز دارد زیرا دیوارهای آن به شیب سقف های فوق الذکر نیست. سقف های ران به دلیل انعطاف پذیری در طراحی و سهولت در هنگام ساختن شناخته شده اند.

سقف سوله

این یک نوع طراحی سقف است که در آن یک شیب منفرد از سمت به سمت قله می رود. یک خط افقی دارد و از همه طرف به سمت پایین شیب دارد. این یکی دیگر از سبک های بام محبوب برای انبارها است اما اخیراً به یک طرح رایج برای خانه های مدرن تبدیل شده است. اگرچه ساخت سقف های سوله ساده است، اما برای خانه های بزرگتر ایده آل نیستند.

سقف متحرک روف گاردن

خرید انواع سقف متحرک از آلباتروس پرگولا

تیم مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سقف‌های متحرک جدیدترین سقف‌های ترند جهانی هستند که در بسیاری از فضاهای شخصی و تجار استفاده می‌شوند. می‌توانید فضای باز خود را بهینه کنید و همه جای یک ساختمان را به صورت چهارفصل استفاده کنید. کافیست با ما تماس بگیرید.

محصولات آلباتروسمشاهده همه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست صفحه