هرچقدر هم که سقف متحرک باکیفیت و مناسبی خریداری کنید بازهم با گذشت زمان لازمک است که آن را تعمیر یا بررسی کنید. چرا که اگر مشکلی برای سقف شما پیش آمده باشد و آن را نادیده بگیرید ممکن است بعدا آن مشکل بزرگ و بزرگ تر شده و باعث از کار افتادن سقف متحرکتان شود. سقف متحرک وسیله ای نیست که بتوانید هر روز آن را عوض کنید، این سقف ها معمولا طول عمری به مدت ۵ الی ۱۰ سال و حتی بیشتر دارند. به شرط اینکه به درستی از آن مراقبت و نگهداری کنید.

فرم درخواست مشاوره رایگان

خرید سقف متحرک برای پارکینگ یکی از واجبات برای افرادیست که در خانه های ویلایی و حیاط دار زندگی می کنند، اگر پارکینگی سرپوشیده ندارید از سختی های پارک کردن خودرو در مکان های روباز باخبر هستید. پس یکی از اولویت شما باید تهیه سقفی متحرک برای پارکینگ باشد. اما برای نگهداری صحیح از این سقف ها باید با اجزای مختلف سقف برقی و مشکلات احتمالی آن آشنا شوید، در این صورت قبل از اینکه مشکل جدی برای سقفتان پیش بیاید شما مشکل را برطرف خواهید کرد.

در ادامه با تعمیرات سقف های متحرک پارکینگ در طول زمان آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید…

سروصدا موقع باز و بسته  شدن سقف متحرک

اگر سقف متحرک پارکینگ هنگام باز و بسته شدن سروصدایی عجیب از خود تولید کرد، باید این مشکل را پیگیری و رفع کنید. معمولا استفاده بیش از حد از سقف های متحرک باعث شل شدن پیچ و مهره ها و اتصالات آن خواهد شد و در نهایت باعث ایجاد صداهایی خواهد شد. هنگامی که با این مشکل روبه رو شدید برای تعمیر سقف متحرک پارکینگ به اتصالات سقف یا سایبان متحرک به دیوار مراجعه کنید، اتصالات را چک کنید و اگر پیچ و مهره ای شل شده آن ها را سفت نمایید.

  قیمت و خرید سقف متحرک استخر

گرم شدن زیاد موتور سقف متحرک

موتوری که در سقف متحرک پارکینگ قرار دارد، دارای یک سنسور گرمایشی می باشد. این سنسور از داغ شدن زیاد از حد موتور برقی جلوگیری می کند. گرم شدن موتور باعث فرسایش آن در طولانی مدت می کند بنابراین لازم است سنسور گرمایشی وجود داشته باشد تا طول عمر موتور را افزایش دهد.  گاهی اوقات ممکن است بعد از چندین مرتبه باز و بسته کردن موتور، سنسور گرم شدن موتور را حس کند و آن را از سیستم خارج کند، در این زمان دیگر موتور کار نمی کند بهتر است به موتور استراحتی بدهید و حداقل ۱۵ دقیقه صبر کنید و بعد مجددا سقف را باز یا بسته نمایید. اما اگر صبر کردید و باز  هم موتور کار نکرد، احتمال وجود مشکل جدی تری هست، پس در اولین فرصت با پشتیبانی شرکت آلباتروس تماس گرفته تا برای تعمیر سقف متحرک پارکینگ شما اقدام نمایند.

تعمیر سقف متحرک پارکینگ

فرورفتگی در سقف متحرک پارچه ای

اگر پوشش سقف متحرک پارکینگ شما از جنس پارچه می باشد، ممکن است با مشکل فرو رفتگی یا گود شدن پارچه مواجه شوید. این مشکل به دلیل قفل شدن بازوهای سقف رخ می دهد برای تعمیر سقف متحرک پارکینگ در این مواقع کافیست بازوها را به جهت مخالف بکشید تا سقف محکم و صاف شود و آن فرو رفتگی برطرف گردد. یکی دیگر از دلایل این اتفاق ممکن است خارج شدن پارچه از روی غلتک باشد. در این مواقع بررسی نمایید که پارچه زیر غلتک نرفته باشد. توجه داشته باشید این نکات مربوط به سقف یا سایبان های بازویی می باشد که پارچه آن روی این استوانه رول می شود و به حرکت در می آید.

  انواع درب در ساخت و ساز [۱۰ درب پرکاربرد] + کاربرد هرکدام

روش های نگهداری اصولی سقف پارکینگ

با رعایت اصول ساده زیر می توانید طول عمر سقف متحرک پارکینگ خود را بالا برده و کمتر نیاز به تعمیرات و تعویض اجزای آن داشته باشید.

نکته ۱: زمان هایی که شرایط آب و هوایی مناسب نیست مثلا باد شدید شروع به وزیدن کرده و طوفان شده تا جایی که می شود سعی کنید سقف متحرک را باز نکنید.

نکته ۲: چارچوب سقف متحرک پارکینگ طوری ساخته شده که بتواند وزن اجزای تشکیل دهنده آن را تحمل کند، البته پوشش سقف ها بسیار محکم و مقاوم ساخته می شود طوری که در مقابل بارش برف، باران و حتی تگرگ استحکام خود را حفظ کنند اما با اضافه کردن آویزهایی مانند گلدان به چارچوب سقف متحرک می توانید باعث آسیب به سقف شوید. بنابراین از این کار خودداری نمایید و اشیای اضافی را به سقف متحرک آویزان نکنید.

نکته۳: حتما زمان هایی که از سقف یا سایبان متحرک استفاده نمی کنید، آن را ببندید تا سالم بماند و در معرض عوامل طبیعی قرار نگیرد.

نکته۴: شستشوی سقف متحرک پارکینگ را فراموش نکنید، حتما حداقا ۶ماه یکبار سقف را تمیز کنید، باقی ماندن آلودگی ها نیز می توانند باعث پوسیدگی و خرابی سقف به مرور زمان شوند. به خاطر داشته باشید برای تمیز کردن حتما از مواد شوینده ملایم و خنثی مانند صابون استفاده کنید.

نکته۵: اگر زمانی که سقف باز بود برق رفت، برای بستن آن از فشار آوردن به سقف استفاده نکنید. سقف های آلباتروس طوری ساخته شده اند که در هنگام رفتن برق به صورت دستی به آسانی باز و بسته می شوند، پس از حالت دستی سقف استفاده کنید و آن را ببندید.

  ۷ نوع مبلمان مناسب فضای باز

مشکلات غیر قابل حل سقف متحرک پارکینگ

باتوجه به تمام موارد گفته شده، اگر مشکلی جدی برای سقف متحرک شما پیش آمد و با روش های گفته شده آن مشکل برطرف نشد. حتما با متخصصین آلباتروس تماس بگیرید. همکاران ما در قسمت پشتیبانی پس از فروش به مشکلات شما رسیدگی کرده حتی در صورت لزوم برای تعمیر سقف متحرک پارکینگ در محل حاضر خواهند شد ت مشکل را برطرف نمایند. به کمک تعمیرات لازم نیست سقفی جدید برای پارکینگ بخرید و با هزینه ای بسیار مناسب می توایند سقف و سایبان خود را بازسازی نمایید.

سفارش سقف متحرک برای پارکینگ

در ضمن اگر قصد خرید سقف متحرک برای پارکینگ را دارید، می توانید با مشاورین ماتماس گرفته تا شما را برای انتخاب سقف مناسب راهنمایی کنند. سقف های متحرک انواع مختلفی دارند شما میتوانید سقف متحرک آلومینیومی، پارچه ای و حتی شیشه ای در ابعاد مختلف برای پارکینگ خود سفارش دهید.

محصولات آلباتروسمشاهده همه

فهرست صفحه