آب‌بندی، به عنوان توانایی یک سیستم محفظه‌ای  برای جلوگیری از عبور آب، گرما و سرما از بیرون به داخل تعریف می‌شود. معمولاً برای ممانعت از ورود هوا و باد به «مقاومت» اشاره می کنیم، اما معنی آن یکی است.

در دنیای ساخت سازه‌های فلزی، آب‌بندی سیستم‌ها یکی از بزرگترین نگرانی‌های تولیدکنندگان، مشاوران و مشتریان است. این مفهوم به ویژه در مورد سقف متحرک و ثابت مهم است زیرا طبق تعریف، آنها برای محافظت از فضا، افراد و مبلمانی که در آنها قرار می گیرند طراحی شده اند. در این مقاله، در مورد نحوه تولید سیستم های محفظه کاملاً ضد آب اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد.

جلوگیری از رکود آب روی سقف متحرک و ثابت ضروری است

هنگامی که آب برای مدت طولانی تری روی سیستم راکد بماند، خطر نشت بیشتر خواهد بود. این می تواند باعث نشتی های کوچک یا حتی آسیب به مکانیسم در صورت نشتی زیاد یا طولانی مدت شود.

برای جلوگیری از رکود، چندین روش وجود دارد که در زیر بررسی خواهیم کرد، که به ویژه در مورد سقف متحرک شیشه ای مهم هستند.

۱٫ حداقل شیب ۸ درصد و سیستم زهکشی

دوره های بارندگی شدید بیشترین تهدید را در این موارد ایجاد می کند، زیرا خطر تجمع آب در پشت بام بیشتر است. برای این منظور، سقف های جمع شونده باید به دو ویژگی ضروری مجهز شده باشند که زهکشی فوری آب را تضمین کنند: شیب و تخلیه آن. این شیب باید حداقل ۸ درصد باشد تا اطمینان حاصل شود که آب به درستی به سمت زهکش می رود.

  پرده تاریک کننده یا بلک اوت چیست؟

۲٫ شیشه افست

شیشه ای که در محفظه های ثابت و جمع شونده استفاده می شود، به صورت هموار داخل قاب آلومینیومی قرار بگیرد و با یک واشر سیلیکونی ساختاری مهر و موم شود تا سطحی کاملاً صاف ایجاد کند که در آن رکود آب امکان پذیر نباشد.

۳٫ مهر و موم و واشرهای آب بندی برای جلوگیری از نشتی

استفاده از  سیستم های مختلف واشر و مهر و موم های برس که به طور استراتژیک بین پانل ها و در ریل های پوششی قرار بگیرند تا از نشتی جلوگیری کنند. مهر و موم های برس بسیار مهم هستند زیرا از سیستم در برابر آسیب محافظت می کنند و دوام بیشتر محصول را تضمین می کنند.

۴٫ سایر لوازم جانبی

سایر لوازم جانبی مانند سنسورهای باد و باران یا اتصال از راه دور سقف موتوری به لطف اتوماسیون، روش‌های عالی در جلوگیری از ورود آب به فضا هستند، حتی اگر مستقیماً به ضد آب بودن مربوط نباشند.

به لطف این نوع لوازم جانبی، در صورت باز بودن سقف شیشه ای جمع شونده و دسترسی به بسته شدن دستی، سیستم را می توان در صورت بارندگی ناگهانی بست.

محصولات آلباتروسمشاهده همه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *