به نظر می رسد تقریباً همه در مورد هوش مصنوعی (AI) صحبت می کنند. به گفته مؤسسه Future Today، هوش مصنوعی روندی است که بر همه صنایع، از کشاورزی و محصولات مصرفی گرفته تا املاک و مستغلات و ساخت و ساز تأثیر می گذارد. بنابراین هوش مصنوعی برای صنعت معماری و طراحی داخلی چه معنایی دارد؟

ThinkLab با اریک کلوستر، مدیر معماری در استودیو INFORM، و ابی شیهان، مدیر ارشد طراحی پریمیر، برای گفتگوی صریح در مورد هوش مصنوعی نشسته است. آنها در مورد اینکه چگونه ابزارهای یادگیری ماشینی می توانند قابلیت های طراحی را گسترش دهند، ابزارهایی که بیشترین تأثیر را دارند و آنچه در افق صنعت ما وجود دارد، بحث کردند.

واقعیت این است که طیف گسترده ای از ابزارها وجود دارد. بسیاری از ابزارها به مفهوم طراحی کمک می کنند و باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شوند، در حالی که برخی دیگر بدون ترسیم یک مجموعه نقشه، ساخت و ساز را سرعت می بخشند.

پیشنهاد: طراحی و ساخت انواع سقف متحرک لاکچری در ایران

هر جا که شما یا شرکتتان در طیف هوش مصنوعی عشق-ترس قرار بگیرید، ابزارهایی وجود دارند که ارزش کاوش را دارند. ما توصیه‌های Klooster و Shehan را جمع‌آوری کرده‌ایم و تعدادی از توصیه‌های خود را در زیر اضافه کرده‌ایم:

آپ‌کدز کوپایلت UpCodes Copilot

UpCodes Copilot دستیار کد Al-powered شما است. این به تسریع تحقیقات کد شما با پاسخ‌های داخلی متناسب با سؤالات پروژه شما کمک می‌کند. استفاده از این نوع ابزارهای تحلیل کد به ما امکان می دهد سریعتر طراحی کنیم و تضمین می کند که از ایمنی و سلامتی سرنشینان محافظت می کنیم. این سریعتر است و از خطر جلوگیری می کند،” کلوستر می گوید.

  قیمت و خرید سقف متحرک استخر

میدجرنی Midjourney

Midjourney یک برنامه هوش مصنوعی مولد است که تصاویر را بر اساس پیام های متنی تولید می کند. طراحان می توانند از این پلت فرم برای تولید راه حل های طراحی تکراری استفاده کنند که با الزامات و ملاحظاتی مانند انتخاب مواد و مشخصات سایت هماهنگ باشد.

پیشنهاد محصول: پنجره گیوتینی برقی

چت جی پی تیChatGPT

احتمالاً تیم شما در حال بررسی قابلیت‌های ChatGPT است. در صنعت ما، کاربردهای متداول شامل تحقیق سایت، خلاصه طراحی، بازاریابی و زیرنویس‌های اجتماعی است. این ابزار، مانند اکثر ابزارهای هوش مصنوعی، به تکامل خود ادامه می دهد و نسخه رایگان ۳٫۵ مقدمه ای آسان برای هوش مصنوعی فراهم می کند. Shehan می‌گوید: «این روند تحقیقات ما را تسریع می‌کند و به ما امکان می‌دهد تا در تاریخچه سایتی که برای آن طراحی می‌کنیم کاوش کنیم.

هایارک Higharc

این ابزار جامع امکان سفارشی سازی پارامترهای داخلی مانند الزامات کد ADA را برای مطابقت با نیازهای پروژه شما فراهم می کند. ویژگی برجسته؟ Higharc یک مجموعه نقشه ساخت و ساز آماده مجوز را در عرض چند دقیقه بدون نیاز به پیش نویس تولید می کند و حتی شامل ماشین حساب های هزینه داخلی می شود. در حالی که تمرکز اصلی آن در حال حاضر بخش مسکونی است، پیامدهای بالقوه این ابزار برای سایر بازارهای عمودی بسیار گسترده است.

فینچ سه بعدی Finch 3D

دستیار نمونه سازی شما فینچ از الگوریتم‌های پیشرفته برای بهینه‌سازی طراحی شما استفاده می‌کند و سرعت تکرار را ده برابر به شما می‌دهد. با جلوگیری از خطا داخلی، Finch از انطباق با محدودیت‌های تنظیم شده شما اطمینان می‌دهد، و بازخورد بلادرنگ را برای هدایت تصمیمات طراحی ارائه می‌دهد. به عنوان یک امتیاز، Finch به طور یکپارچه با ابزارهای طراحی و پیش نویس موجود مانند Revit، Rhino و Grasshopper ادغام می شود.

  پذیرایی در فضای باز؛ راز موفقیت کافه‌ها و رستوران‌ها

پیشنهاد محصول: سقف متحرک در اصفهان

چه کسی در صنعت باید با این ابزارها آزمایش کند؟

به گفته کلوستر، “هر چه بیشتر بهتر است.” هرچه طیف گسترده‌تر بازیگران صنعت – تولیدکنندگان، معماران، طراحان، توسعه‌دهندگان، متخصصان املاک و مستغلات شرکتی – که از این ابزارها استفاده می‌کنند، بیشتر درک می‌کنیم. این استفاده جمعی امکان پالایش و بهبود فرآیند سنتی پروژه را فراهم می کند. آرزوی مشترک کلوستر و شهان این است که از این ابزارها برای آموزش شهرداری ها استفاده کنند و فرآیند تصویب طرح را ساده تر کنند.

کدام سازمان‌ها با مدل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی خود در خط مقدم هستند؟

JLL و CBRE نمونه های اصلی هستند، فقط یک زوج را نام ببریم.

آیا می خواهید هوش مصنوعی را در پروژه های ساخته شده مشاهده کنید؟

ما به پروژه پل Van Leesten توسط INFORM Studio توجه می کنیم، جایی که معماری، هوش مصنوعی و ساخت با هم تلاقی می کنند.

محصولات آلباتروسمشاهده همه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست صفحه