برای سقف‌های متحرک یا همان سقف‌های قابل باز و بسته شدن، استفاده از عایق‌های مناسب بسیار مهم است تا از افزایش تلفات حرارتی و سرمایش یا گرمایش غیرمناسب جلوگیری شود. برای این نوع سقف‌ها، عواملی مانند وزن، فشار، و نیاز به انعطاف و جابجایی، در نظر گرفته می‌شوند. در زیر بهترین عایق‌های سرما و گرما برای سقف‌های متحرک را مرور می‌کنیم:

سفارش سقف متحرک (مشاوره رایگان)

پشم سنگ: این نوع عایق از الیاف معدنی ساخته شده و دارای خواص عایقی بسیار خوبی است. علاوه بر این، پشم سنگ سبک است و قابلیت انعطاف دارد که برای سقف متحرک بسیار مناسب است.

فوم پلی‌یورتان (PU Foam): فوم پلی‌یورتان یکی از بهترین عایق‌های سرما و گرما است که برای سقف‌های متحرک نیز می‌توان استفاده کرد. این عایق باعث کاهش تلفات حرارتی و افزایش کارایی انرژی ساختمان می‌شود و همچنین انعطاف پذیری خوبی دارد.

پنل‌های عایق ساندویچ (Sandwich Panels): این پنل‌ها از دو لایه فلزی با یک لایه عایق میانی تشکیل شده‌اند. آنها عملکرد عایقی بالایی دارند و همچنین سبک و قابل حمل هستند که برای سقف‌های متحرک بسیار مناسب می‌باشند.

فوم پلی‌استایرن (XPS): این نوع فوم عایق به خوبی در برابر سرما و گرما عمل می‌کند و دارای استحکام و مقاومت بالایی نسبت به فشار است. همچنین انعطاف پذیری خوبی دارد که برای سقف‌های متحرک مناسب است.

پیشنهاد آلباتروس: سقف متحرک استخر

 

پنل‌های عایق سلولزی (Cellulose Panels): این پنل‌ها از الیاف سلولزی ساخته شده‌اند و عایقی بسیار خوبی برای سرما و گرما ارائه می‌دهند. انعطاف پذیری مناسبی دارند که برای سقف‌های متحرک مناسب است.

  سقف شیشه ای اتاق خواب

در هر صورت، انتخاب عایق مناسب برای سقف‌های متحرک نیازمند بررسی دقیق نیازهای محیطی و ساختمانی می‌باشد. همچنین نیاز به نصب صحیح و متناسب با طراحی و مشخصات فنی ساختمان است.

 

محصولات آلباتروسمشاهده همه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *