زندگی راحت در فضای باز با ایجاد فضایی سایه دار برای لذت بردن از عرشه یا پاسیو آغاز می شود. راحتی بیشتری را می توان با افزودن ویژگی های خاصی به دست آورد که یکی از آنها پنکه سقفی در فضای باز است!

آلاچیق ها سازه های خارق العاده ای هستند که به فضای شما سایه می افزایند و لت های لووردار اجازه تهویه عالی را می دهند و مانند سقف ثابت در گرما محبوس نمی شوند. اما اگر در بسیاری از مناطق کشور زندگی می‌کنید که در تابستان‌ها دارای گرما یا رطوبت شدید هستند، می‌دانید که وقتی هوا گرم، سنگین و راکد است، همیشه سایه کافی نیست.

قیمت سقف متحرک

بسیاری از مردم انتخاب می کنند که یک پنکه سقفی در فضای باز به آلاچیق خود اضافه کنند تا جریان هوای لازم برای آن روزهای گرم مرطوب ایجاد شود. انتخاب پنکه مناسب برای فضای شما مهم است! بنابراین هنگام خرید یک پنکه فضای باز باید به چه نکاتی توجه کنید؟

درجه بندی مناسب برای استفاده در فضای باز

تمامی پنکه های سقفی دارای رتبه بندی UL خواهند بود. UL یا Underwriters Laboratories، استانداردهای ایمنی در سطح صنعت را برای محصولات تعیین می کند. پس این رتبه بندی ها چیست و به چه معناست؟

فن های فضای باز دارای رتبه DRY

اگر یک فن به عنوان Dry-Rated ذکر شده است – به این معنی است که فقط برای استفاده در داخل ساختمان است. ویژگی ها یا طراحی مورد نیاز برای محافظت از فن در برابر شرایط بیرونی مانند رطوبت، رطوبت، هوای شور و تغییرات شدید دما را نخواهد داشت.

  نکات طلایی نگهداری از استخرهای باغ و ویلا

این فن های داخلی Dry-Rated هرگز نباید برای فضای باز استفاده شوند! فن‌های دارای درجه خشک فاقد محفظه محافظ و سیم‌کشی مورد نیاز برای ایمن نگه داشتن شما و خانواده‌تان از آسیب در صورت خیس شدن موتور یا سیم‌ها هستند. یک فن Dry Rated نیز در صورت استفاده در فضای باز، طول عمر بسیار کمتری خواهد داشت. این می تواند یک افزودنی پرهزینه و خطرناک برای فضای بیرونی شما باشد.

حتی در برخی مکان‌های سرپوشیده، متوجه خواهید شد که یک پنکه دارای درجه‌بندی خشک عملکرد خوبی نخواهد داشت – آشپزخانه‌ها یا حمام‌هایی که رطوبت بالا یا پتانسیل رطوبت وجود دارد می‌توانند به مرور زمان اثرات آن را مشاهده کنند، زیرا فن‌هایشان شروع به زنگ زدن یا کدر شدن می‌کنند و تیغه‌های فن پیچ می‌شوند.

فن های فضای باز دارای رتبه DAMP

فن های سقفی دارای درجه مرطوب برای استفاده در فضای باز – اما – فقط در مکان های خاص ساخته شده اند. پنکه فضای باز دارای درجه رطوبت بهتر است در زیر پوشش یک سقف جامد استفاده شود. بنابراین فضاهایی مانند اتاق ۴ فصل، ایوان سرپوشیده، گاراژ یا زیر سقف جامد یک آلاچیق.

پیشنهاد خرید: سایبان متحرک پارچه ای

فن های دارای درجه رطوبت فقط باید در فضای باز استفاده شوند که در معرض خطر باران مستقیم یا در حضور نسیم های نمکی شدید دریا نباشند.

فن های فضای باز دارای درجه بندی مرطوب

بنابراین همانطور که از نام آن پیداست، یک فن دارای رتبه مرطوب بهترین انتخاب شما در مکان هایی است که انتظار دارید رطوبت، باران، برف یا اسپری اقیانوس ها مستقیماً با فن شما تماس داشته باشد. خانه‌های کنار دریا، عرشه‌های باز، کابانا و آلاچیق‌ها همگی نمونه‌هایی هستند که می‌خواهید یک پنکه فضای باز دارای رتبه مرطوب نصب کنید.

  مزایای سقف متحرک برای گلخانه

این پنکه‌ها با مواد، سیم‌کشی و محفظه ساخته شده‌اند که می‌تواند از موتور، قطعات و الکتریسیته‌ای که به طرف فن شما جریان می‌یابد در برابر همه عناصر خشن طبیعت محافظت کند.

برای آلاچیق در فضای باز خود کافی نیست که یک پنکه در فضای باز تهیه کنید، بلکه می خواهید به طور خاص به دنبال یک پنکه دارای درجه مرطوب UL باشید. این نه تنها از شما، آلاچیق و خانه شما در برابر خطر سوختگی یا آتش سوزی محافظت می کند. اما تعداد دفعاتی که باید فن خود را تعویض کنید نیز کاهش می یابد!

آلاچیق شما تا حدودی برای کیفیت و طول عمر آن سرمایه گذاری بود. شما می خواهید به دنبال یک پنکه آلاچیق در فضای باز باشید که بتواند با دوام و ارزش آلاچیق هارتلند شما مطابقت داشته باشد!

محصولات آلباتروسمشاهده همه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *