با وجود گزینه های بسیار زیاد، انتخاب بهترین پنجره ها برای خانه شما ممکن است کاری دلهره آور به نظر برسد. با این حال، هنگام محدود کردن انتخاب خود فقط باید چند فاکتور را در نظر بگیرید:

  • می خواهید پنجره شما بدون تعویض چقدر دوام بیاورد؟
  • کدام نوع را ترجیح می دهید؟
  • پنجره را کجا نصب می‌کنید؟

هنگامی که سبک، مواد و مکان را در ذهن دارید، باید بودجه خود را تعیین کنید. هنگام محاسبه هزینه پنجره، نه تنها خود پنجره ها، بلکه قیمت نصب حرفه ای یا DIY را نیز در نظر بگیرید. هنگام محاسبه هزینه، کارایی انرژی و صرفه جویی کلی را در نظر بگیرید. پنجره‌ها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که از نیازهای اولیه ساختمان فراتر رفته و بسته به آب و هوا متفاوت هستند.

پنجره های قاب دار لولایی

این پنجره ها برای مناطقی که دسترسی به آن دشوار است مانند سینک آشپزخانه ایده آل هستند. پنجره‌های لولایی نوعی پنجره‌های دیواری هستند که در کناره‌ها باز می‌شوند و تهویه خوبی را ارائه می‌دهند.

پنجره تک آویز

پنجره های تک آویز یک گزینه پنجره مقرون به صرفه است. قسمت بالایی به گونه ای ثابت شده است که فقط قسمت پایین آن را می توان برای تهویه به بالا منتقل کرد. پنجره های تک آویز برای نصب در دهانه های جدید طراحی شده اند. این پنجره‌های وینیل با تعمیر و نگهداری کم هرگز نیازی به رنگ‌آمیزی ندارند و برای تمیز کردن آسان، دارای ویژگی کج شدن هستند.

  انواع شیشه [۱۰ نوع] و کاربرد هرکدام

پنجره دوبل آویزان

این پنجره ها یک راه عالی برای تهویه متقابل هستند. پنجره های دوبل آویزان به تخلیه گرمای جمع شده در نزدیکی سقف کمک می کند. یک پنجره دوبل آویزان دارای دو لنگه است که می توانند به سمت بالا یا پایین حرکت کنند تا هوا به بالا، پایین یا هر دو وارد شود.

پنجره های دو جداره برای تعویض آسان پنجره طراحی شده اند. اکثر آنها دارای یک قاب خارجی تزئینی هستند که جذابیت محدود را افزایش می دهد. بهتر از همه، آنها دارای یک وینیل داخلی و خارجی کم تعمیر و نگهداری با ویژگی کج کردن هستند.

پنجره های کشویی (اسلایدی)

پنجره های اسلایدی برای تعویض آسان پنجره، با وینیل کم تعمیر و نگهداری که هرگز نیاز به رنگ آمیزی ندارد، طراحی شده اند. پنجره متحرک اسلایدی، همچنین، ارسی به صورت افقی می لغزد تا امکان تهویه کامل از بالا به پایین را فراهم کند. پنجره های کشویی دسترسی به بیرون را فراهم می کنند. معمولا قفل های ساده دارند.

پنجره سایبانی

یک پنجره سایبانی به سمت بیرون کج می شود و در مصرف انرژی صرفه جویی می کند. اکثر پنجره‌های سایبانی دارای قفل‌های سنگین و سخت‌افزار برای امنیت خانه هستند. آنها همچنین امکان تهویه هوای تازه و بهینه و طراحی بدون نیاز به تعمیر و نگهداری را برای دوام ماندگار می دهند. با این حال، تمیز کردن و نگهداری پنجره های سایبان ممکن است سخت باشد.

پنجره های خلیجی

پنجره‌های خلیجی می‌توانند هر اتاقی را بزرگ‌تر و روشن‌تر جلوه دهند. این پنجره ها منظره ای پانوراما از فضای باز ارائه می دهند، اما نگهداری و تعمیر آن هزینه بر است. پنجره‌های خلیجی برای نمای بزرگ‌تر به سمت بیرون پیش می‌روند و قسمت‌های نشیمن داخل خانه‌تان را اضافه می‌کنند. بسیاری از آنها همچنین حاوی وینیل کم مصرف هستند و برای بلند کردن، سر خوردن یا چرخاندن با کمترین تلاش طراحی شده اند.

  سقف متحرک کاخ نیاوران

پنجره های تصویری

پنجره‌های وینیل سفید عریض‌تر از پنجره‌های استاندارد هستند. آنها یک افکت، منظره ایجاد می کنند. آنها شامل یک قاب باله قابل جابجایی هستند. برخی از آنها با شیشه Low-E 366 کم مصرف در دسترس هستند.

پنجره های شکل دار (SHAPED)

پنجره های شکل دار به شکل هشت ضلعی وینیل سفید یا دایره ای هستند. پنجره ها شامل فریم های باله میخ قابل جابجایی هستند. بسیاری از آن‌ها با شیشه کم مصرف انرژی پایین-E 366 نیز عرضه می شوند.

زیپ پرده برقی

پنجره زیرزمین

پنجره های زیرزمین به مهر و موم کردن کف خانه شما کمک می کنند و نور را به زیرزمین می رسانند در حالی که همچنان حریم خصوصی را حفظ می کنند. آنها دارای یک ارسی وینیل جوشی اکسترود شده و قاب برای استحکام سنگین هستند. پنجره های زیرزمین معمولاً برای دسترسی و تمیز کردن آسان به سمت داخل کج می شوند. شیشه های عایق شده و شمع های چوبی در پنجره نیز به جلوگیری از ورود هوای سرد کمک می کند.

پنجره با بلوک شیشه ای مات

برای پنجره‌های بلوک شیشه‌ای، آجر شیشه‌ای در اندازه‌ها، رنگ‌ها و طرح‌های متعدد موجود است. آنها می توانند برای نصب آسان با ملات یا سیستم های سیلیکونی جفت شوند. پنجره های بلوک شیشه ای برای حمام، زیرزمین و موارد دیگر ایده آل هستند.

سقف متحرک شیشه ای

قاب های پنجره وینیل گیوتینی

در کنار انواع مختلف پنجره، چندین نوع قاب پنجره نیز وجود دارد. قاب های پنجره وینیل معمولاً از PVC به همراه محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش در برابر خورشید تشکیل شده است. علاوه بر این، وینیل در برابر آب مقاوم است و نگهداری آن آسان است. این نوع قاب برای پنجره گیوتینی مناسب است.

  انواع مختلف سقف [۱۱ نوع] از نظر جنس و طراحی

پنجره آلومینیومی

قاب پنجره آلومینیومی یکی از انواع قاب های پنجره محبوب است. آنها علاوه بر هدایت گرما و سرما، سبک مدرن تری را ارائه می دهند.

سقف متحرک آلومینیومی

پنجره های چوبی

پنجره های چوبی به دلیل انبساط و انقباض نمی چسبد. با این حال، آنها می توانند مستعد پوسیدگی و هوازدگی باشند و برای نگهداری آنها نیاز به نگهداری سالانه دارند.

محصولات آلباتروسمشاهده همه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست صفحه