آیا بهبود حیاط خلوت به خانه شما ارزش می بخشد؟ همه می دانیم که داشتن یک باغ زیبا یک ویژگی جذاب برای بسیاری از خریداران خانه است، به ویژه بعد از گسترش کوید ۱۹ که همه ما را مجبور کرد برای مدت طولانی در خانه بمانیم و بسیاری از مشاغل دورکار شد.

بعد از این مساله توجه همه به این مرد جلب شد که وجود فضای بیرونی در خانه ها چقدر واجب است. ایجاد یک حیاط خلوت در بالای لیست آرزوها برای بسیاری از صاحبان خانه قرار گرفته است. گذشته از این، چه کسی دوست ندارد در حیاط خلوت خودش در طول روز به آرامی استراحت کند و یا در شب از مهمان هایش در این فضای لذت بخش پذیرایی کند؟

نصب آلاچیق ایجاد یک مکان عالی در حیاط خلوت است. اما بازگشت سرمایه آلاچیق چیست؟ آیا آلاچیق به خانه من ارزش افزوده می دهد؟

زیپ پرده در تهران

آلاچیق ها با اضافه شدن به ساختما زیبایی آنرا چند برابر می کند زیرا به طور موثر “فضای زندگی” بیشتری را در فضای باز به افراد می دهد. نصب الاچیق مثل اضافه کردن یک پاسیو یا تراس به عنوان یک فضای نشیمن یا فضای باز است.

خیلی ها حیاط خلوت یا حتی محوطه بزرگ در فضای بیرونی خانه دارند ولی در روزهای آفتابی یا زمان بارندگی و هوای سرد نمی توانند از آن استفاده کنند. با این وصف این فضا در اکثر مواقع سال بی استفاده است. آلاچیق این فضای مرده را زنده می کند.

  تعمیر سقف متحرک پارکینگ

آلاچیق چوبی متصل به خانه

“بزرگترین عاملی که بر قیمت آلاچیق تاثیر می گذارد، اندازه و نوع مواد استفاده شده در آن است.” انواع آلاچیق ها برای فضاهای مختلف طراحی و ساخته می شوند. مواد و مترایال، طراحی و حتی تکنولوژی آنها با هم متفاوت است. یعنی شما ه فضایی هم که داشته باشید می توانید آلاچیق مناسب با آن را پیدا کنید. آلاچیق چوبی متصل به خانه یکی از انواع آن است.

آلاچیق بدون تغییر در معماری ساختمان و بدون نیاز به مجوز ساخت شهرداری و دیگر ارگان های مرتبط می تواند به سازه اضافه شود و کارایی فضای شما را افزایش دهد.

سایه و حریم خصوصی

آلاچیق و سقف متحرک چیزی بیش از یک راه زیبا برای چاشنی بخشیدن به یک حیاط خلوت خسته کننده هستند. آنها فوق العاده کاربردی هستند. می توانید آنها را برای ایجاد سایه در یک حیاط آفتابگیر قرار دهید یا حریم خصوصی را از چشمان کنجکاو همسایه ها پنهان کنید.

آلاچیق چوبی یک گزینه مناسب برای افزایش حریم خصوصی در محیط است. برای افزایش حریم خصوصی، می‌توانید بین فواصل سازه های آلاچیق چوبی، نوارهای مشبک اضافه کنید، و حتی برای سبزی بیشتر و ایجاد یک مانع ارگانیک که دید همسایه‌ها را مسدود می‌کند، گیاهان خودرو یا رونده را در کنار آن بکارید.

همچنین در فضاهای بزرگتر یا تجاری می‌توانید از آلاچیق های هوشمند استفاده کنید. آلاچیق ها و سقف های متحرک یک راه عالی برای فراهم کردن محیطی سرپوشیده برای ساکنان و مهمانان و یا ایجاد فضایی پر از آرامش و محافظت شده برای استراحت خصوصی هستند.

  چگونه تراس را زیباتر کنیم؟

نقطه کانونی

جدای از عملکرد، آلاچیق ها راهی برای افزودن جذابیت بصری به حیاط شما هستند، چه حیاط شما درختکاری شده باشد و چه هیچ آپشنی به آن اضافه نکرده باشید. نقطه کانونی ارائه شده توسط این سازه های بزرگ بسته به انتخاب های طراحی شما، می تواند چشم نواز باشد و زیبایی خاص و مدرنی به حیاط بدهد.

طرح های متنوع آلاچیق، همه سلیقه ها را پوشش می دهد. برای افرادی که طرح های فانتزی و رمانتیک را دوست ددارند، آلاچیق های زیبا با روکش گل رز تولید می شود. برای دیگرانی که سلیقه مینیمال و یا کلاسیک دارند، طرح های ساده و خاص قابل سفارش هستند.

با گزینه های بسیار زیادی که می توانید از بین آنها انتخاب کنید، نه تنها عملکرد مورد نیاز خود را پیدا می کنید، بلکه نقطه کانونی را نیز دریافت خواهید کرد که به بهترین وجه با حساسیت های استایل شما مطابقت دارد.

فضای زندگی در فضای باز

هر زمان که بتوانید متراژ مربع قابل استفاده ملک خود را افزایش دهید، جذابیت آن را برای خریداران افزایش خواهید داد و به طور بالقوه ارزش خانه خود را بالا می برید. وجه تمایز آلاچیق ها این است از لحاظ فنی متراژ مربع خانه شما را مثل تغییر معماری افزایش نمی دهند، بلکه باعث بهبود کاربری فضای زندگی در فضای باز می شوند که فرصت اوقات فراغت را برای خریداران احتمالی افزایش می دهد.

افزودن آلاچیق و سقف متحرک به حیاط خلوت شما جذابیت کلی ملک شما را افزایش می دهد و عملکرد و فرم را بهبود می بخشد. این سازه‌ها ممکن است مانند یک آشپزخانه در فضای باز بازده سرمایه نداشته باشند، اما علاقه بیشتری به خود جلب می کنند و این امکان را خواهید داشت که قیمت درخواستی خانه خود را (در مقایسه با املاک مشابه) افزایش دهید.

  ۵ عایق سرما و گرما برای سقف های متحرک

جمع بندی

اضافه کردن آلاچیق به خانه فضای قابل زیست، آسایش، زیبایی و امکان گذراندن بهتر اوقاغ فراغت را بالا می برد. هرکدام از این موارد ارزش زیادی برای افراد و خریداران دارد. بنابراین شک نداشته باشید که ارزش افزوده ملک شما با نصب آلاچیق در آن اضافه می شود.

محصولات آلباتروسمشاهده همه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست صفحه