با اینکه آلاچیق به خودی خود سازه‌ای ساده به نظر می‌رسد، طیف وسیعی از ایده‌های مختلف برای اجرای آلاچیق در ویلا و سایر فضاهای باز وجود دارد که این سازه ساده و در عین حال زیبا و کاربردی را از یک سازه اضافی به یک نقطه عطف در خانه تبدیل می‌کند که شما می‌توانید ایده‌های خاص خودتان را در آن اجرا کنید.
به همین دلیل ما به شما ۱۰ تا از بهترین ایده‌های آلاچیق فضای باز را معرفی می‌کنیم که هر کدام شخصیت و کاربرد خودشان را دارند تا شما بتوانید بهترین انتخاب خودتان را داشته باشید.

فرم درخواست مشاوره رایگان

آلاچیق چوبی – شیشه‌ای

برای اینکه بخواهیم قوی شروع کنیم, سری می‌زنیم به یکی از اصیل‌ترین ایده‌ها. آلاچیق چوبی – شیشه‌ای با دیواره‌های چوبی کشویی و پنل‌های شیشه‌ای تجهیز شده و درِ آن از جنس شیشه است. همه المان‌های این سازه خانه شما را به‌طور تحسین برانگیزی کامل می‌کنند.

آلاچیق کنار استخری

این آلاچیق ایده ابتدایی‌تری دارد و از خوبی‌های آن, این است که فقط یک آلاچیق ساده و محکم نزدیک به استخر خانه شماست که می‌تواند مکانی دنج و زیبا برای شما بعد از شنا باشد. آلاچیق با سقف جمع شونده می‌تواند یک ایده بسیار جالب دیگر برای آلاچیق استخری باشد.

  ۷ نوع مبلمان مناسب فضای باز

آلاچیق ترکیبی

یکی دیگر از ایده‌های جالب برای اینکه بتوانید آلاچیق‌های مورد نظر خودتان را طراحی کنید, این است که آن را با سازه‌ای دیگر منطبق کنید و ترکیبی زیبا و دنج به وجود بیاورید.
عکس زیر، یک نوع ترکیب از آلاچیق ساده و مدرن است از بهترین‌های هردو را در بر دارد؛ سقف اختصاصی میله‌ای که دسترسی شما را به هوای آزاد فراهم می‌کند و دیواره‌هایی از زیپ پرده که به شما قدرت انتخاب بیشتری می‌دهد. سقف این آلاچیق می‌تواند سقف متحرک آلومینیومی دستی یا برقی باشد.

آلاچیق روشن در فضای باز

اگر به مفهوم آلاچیق‌های وصل به دیوار برگردیم، این نمونه یکی از بهترین‌های آنهاست که از دو دیوار برای ساخت آن استفاده شده است؛ بنابراین آن را مثل یک نقطه مجزا و خاص جلوه می‌دهد. همچنین نور LED در آن به کار رفته که آن را به مکانی دنج و عالی برای شام‌های شما تبدیل می‌کند. استفاده از زیپ پرده متحرک می‌تواند یک انتخاب جذاب برای تبدیل آلاچیق به فضای باز و بسته باشد.

آلاچیق آینه‌ای

در کنار این نوع آلاچیق، یک آینه بزرگ وجود دارد که بازتاب محیط اطراف را افزایش می‌دهد. طراحی یک آلاچیق با نمای آینه‌ای باعث ایجاد تصویر دو آلاچیق و تراس بزرگتر می‌شود. ساخت این نوع آلاچیق در فضای باز با چمن سبز، منظره‌ای زیبا و آرامش‌بخش را ایجاد می‌کند.

بار آلاچیق

یکی دیگر از راه‌های استفاده از آلاچیق, این است که چیزهایی که نمی‌توانید به دلایل مختلف درون خانه قرار بدهید را داخل آن بگذارید. مانند این رستوران در عکس زیر که به طور دقیق زیر این آلاچیق طراحی شده و هر چیزی که لازم است را درون خود جای داده.

  انواع درب در ساخت و ساز [۱۰ درب پرکاربرد] + کاربرد هرکدام

آلاچیق سفید خالص

با یک آلاچیق ساده خیلی کارها می‌توان کرد. مثل اسن عکس که روی هم‌رنگ بودن آلاچیق و خانه به رنگ سفید دقت کرده و با این کار نقطه‌ای خالص و زیبا به‌وجود آورده است. یک شومینه سفید هم می‌تواند یک منظره غیر قابل وصف به وجود بیاورد.

آلاچیق راهرویی

علاوه بر روش‌های معمول استفاده از آلاچیق، روش‌های دیگری برای استفاده از آن وجود دارد؛ به طور مثال به عنوان یک نوع راهرو که می‌تواند از هرچیزی اعم از سنگ، چوب و فلز تشکیل شده باشد. شما می‌توانید فاصله بین میله‌های این آلاچیق را اختصاصی تغییر بدهید و می‌توانید طول دیوارها را افزایش بدهید تا امنیت بیشتری داشته باشید.

آلاچیق بزرگ

بیشتر آلاچیق‌ها سایز استانداری دارند که برای استفاده‌های عادی کافی هستند، ولی آلاچیق‌های سفارشی می‌توانند بزرگ‌تر باشند و شما می‌توانید استفاده خیلی زیادی از یک آلاچیق بزرگ بکنید. مثلاً می‌توانید یک هال جدید به خانه‌تان اضافه کنید و آزادی بیشتری برای گذاشتن وسایل در خارج از خانه داشته باشید. با استفاده از سقف متحرک می‌توانید در فصل گرما و سرما دو فضای کاملا متفاوت را در ویلای خود داشته باشید.

آلاچیق بلند

در مقوله آلاچیق‌های بزرگ‌تر, شما حتما نباید آنها را به شکل‌های ابتدایی اعم از مربع و مستطیل استفاده کنید. راه دیگری برای استقاده از آن این است که آن را به اندازه یک طرف از خانه خود طراحی کنید. این نوع آلاچیق به شما اجازه می‌دهد مثل یک آلاچیق ساده از آن استفاده کنید و همچنین فضایی خیلی بازتر از آنچه داخل خانه دارید برای شما فراهم می‌کند.

  سقف متحرک پارچه‌ای بهتر است یا شیشه ای؟

همانطور که ملاحظه فرمودید راه‌های بسیار زیادی برای استفاده از آلاچیق‌های بیرونی وجود دارد؛ مطمئناً بیشتر از ۱۰ تا! با این همه راه انتخاب برای شخصی‌سازی کردن آلاچیق‌ها، شما کدام را انتخاب می‌کنید؟ نظر خود را حتماً برای ما در قسمت نظرات بنویسید.

محصولات آلباتروسمشاهده همه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست صفحه