ایجاد یک طراحی رستوران موفق به اندازه کافی چالش برانگیز است و ایجاد تعادل بین غذاهای عالی، یک تجربه به یاد ماندنی و یک فضای داخلی زیبا دشوار است. یک تصور غلط این است که شهرت یک رستوران صرفاً بر اساس ارائه غذای آن است، اما خیلی بیشتر از این است. در این مطلب شما را راهنمایی می کنیم که به نظر ما مهم ترین ملاحظات در مورد برنامه ریزی، طراحی یا بازسازی یک رستوران است. ما جنبه های کلیدی را بررسی خواهیم کرد که تأثیر مثبتی بر برند، رستوران و مهمتر از آن شانس موفقیت شما خواهد داشت.

اولین برداشت مشتری را جدی بگیرید!

برداشت های اولیه اغلب بخشی از تجربه است که مدت ها پس از خروج مشتری با آن‌ها باقی می ماند. اولین برداشت‌ها قبل از ورود مشتری به رستوران شما شروع می‌شود و به طرز شگفت‌انگیزی فراتر از تابلوهای بالای در می‌رود. هر چیزی که مشتری با آن در تماس است (از جمله کارکنان) باید داستان یک برند را بیان کند و این باید شامل نمای بیرونی و ورودی رستوران باشد. نمای بیرونی رستوران اغلب در فرآیند طراحی نادیده گرفته می‌شود، اما به همان اندازه مفهوم داخلی مهم است، اگر مشتریان از همان ابتدا مجذوب و مطمئن نباشند وارد داخل رستوران نخواهند شد. این دو عنصر باید در کنار یکدیگر طراحی شوند تا ثبات برند و مشتری را تضمین کنند.

سقف متحرک رستوران

تجربه مشتری از رویکرد تا ورود به رستوران باید در نظر گرفته شود و اولین برخورد با برند باید مشتری را راحت کند. مشتری باید از برداشت های بیرونی و اولیه برند، ایده ای از آنچه که در حال ورود به آن است داشته باشد. آیا موقعیت شما واضح است و آیا تفاوت شما درک شده است؟ طراحی شما باید دقیقا همان چیزی را بیان کند که برند و رستوران شما برای آن وجود دارد، وقتی این موضوع واضح و به خوبی اجرا شود، مشتری شما اعتماد و اطمینان بیشتری خواهد داشت تا با شما بیاید و غذا بخورد. برداشت های اولیه بسیار مهم هستند، اما این تجربه برند ۳۶۰ باید در داخل نیز ادامه یابد. استاندارد خدماتی که ارائه می‌دهید، کیفیت غذا، طراحی بیرونی و داخلی باید همسو باشند. ادغام این مورد به طور مداوم بر کیفیت تجربه برندی که مشتریان در طول اقامت خود دریافت می‌کنند تأثیر می‌گذارد، موقعیت و مفهوم برند خود را کاملاً مشخص کنید و اطمینان حاصل کنید که این کار در تمام نقاط تماس مشتری انجام می‌شود.

داستان برند شما چیست؟

هر رستوران‌دار، مؤسس یا صاحب رستوران در نهایت می‌خواهد تجربه مشتری یکپارچه، لذت‌بخش و خاطره‌انگیز باشد. رستوران باید اثری ماندگار از خود به جای بگذارد که مشتریان را تشویق کند که بخواهند درباره برند بدانند و بارها و بارها برگردند. یکی از جنبه های کلیدی که هنگام طراحی رستوران باید به آن فکر کنید، داستان برند شما است. این ممکن است بی‌اهمیت و «راحت» به نظر برسد، اما این واقعاً کلیدی است برای اطمینان از اینکه شما نه فقط رستورانی دارید که مردم به آن بازگردند، بلکه برندی دارید که مردم عاشق آن شده و می‌خواهند بخشی از آن باشند. تاثیرگذارترین و موفق‌ترین برندهای مهمان‌نوازی آنهایی هستند که بر اساس ارزش‌ها و هدف اصلی برند توسعه یافته‌اند، جوهر برند را در بر می‌گیرند و داستان برند خود را روایت می‌کنند.

  مزایای سقف متحرک برای پارکینگ

نادیده گرفتن یا دست کم گرفتن برند بالقوه ای که می تواند در موفقیت یک رستوران داشته باشد، آسان است، اما وقتی چشم انداز و ارزش های نام تجاری در مواد، پیام ها و فضای داخلی قابل شناسایی باشد، شانس بسیار بیشتری برای ایجاد ارتباط مشتریان با نام تجاری و بودن آنها خواهید داشت. وفادار اجرای استراتژی برند در طراحی رستوران تضمین می‌کند که کسب‌وکار شانس بیشتری برای موفقیت دارد، نقاط تماس برندها بیشتر به هم متصل می‌شوند و حس قوی‌تری از فرهنگ و جامعه را نسبت به رقبای دیگر ایجاد می‌کنند.

سقف متحرک پارچه ای

فضای داخلی رستوران

یک گام مهم در طراحی یک رستوران، ایجاد وضوح در اطراف چشم انداز فضای شما است، در حالت ایده آل این مفهوم طراحی باید با برند کلی شما همسو باشد. این فقط به این نیست که فضای داخلی رستوران چقدر عالی به نظر می رسد، هر مرحله از این فرآیند باید با هدف برند شما هدایت شود و این باید در هسته تصمیم گیری برای مفهوم داخلی باشد. اساساً فضای داخلی رستوران یک بوم خالی برای بیان داستان برند شما است، تمرکز باید بر ایجاد یک تجربه برند مرتبط برای مشتریان شما باشد. تجربه برندی که می‌توانید ایجاد کنید چیزی است که شما را از رقبای خود متمایز می‌کند و مشتریانتان را تشویق می‌کند تا برای کسب اطلاعات بیشتر بازگردند.

به این فکر کنید که چرا برند شما وجود دارد، چه چیزی می‌خواهید به مخاطبان خود ارائه دهید و چگونه فضای داخلی شما می‌تواند همه اینها را جمع کند؟ به عنوان مثال به این فکر کنید که اگر برند رستوران یک پیشنهاد معمولی برای جلسات گروهی دارد، احتمالاً انتظار دارید فضای داخلی بازتر و عمومی تر باشد. به همین ترتیب، اگر به دنبال ارائه یک تجربه ناهار خوری عالی هستید، احتمال زیادی وجود دارد که فضای داخلی با یک صندلی خصوصی تر و محیطی پیچیده، این اخلاق را منعکس کند.

هنگامی که به مفهوم داخلی فکر می کنید، به حال و هوای کلی که می خواهید برای مشتریان ایجاد کنید فکر کنید، تحقیقات شما باید حول وفاداری به برند خود و حفظ مشتری در قلب تجربه باشد. افزودن شخصیت برند شما فراتر از استفاده از رنگ های برند شما یا قرار دادن آرم و ارزش های خود بر روی یک دیوار ویژگی است.

زیپ پرده برقی

در نهایت فضای داخلی رستوران باید فوراً برای برند شما قابل تشخیص باشد. بهترین راه برای شروع به فکر کردن در مورد معرفی فرهنگ و شخصیت برند خود در فضای خود این است که از انتخاب های داخلی خود استفاده کنید تا مشتری خود را “احساس” گروه شما کند. آیا زیبایی شناسی برند شما ساده و در عین حال پیچیده، جفت شده و مینیمال است؟ چه عناصری این جنبه از برند شما را منعکس می کند؟ سعی کنید یک مفهوم واضح ایجاد کنید که عناصر داخلی را که نماینده DNA برند شما هستند گرد هم می آورد.

  مزایای سقف متحرک برای گلخانه

برنامه ریزی برای فضاها!

برنامه ریزی طبقه رستوران برای طراحی یک رستوران ضروری است، برنامه ریزی فضایی همه چیز در مورد ساده کردن عملیات و عملکرد فضا است. میزان عملکرد یک رستوران به دقت و کارایی یک چیدمان عمومی به خوبی توسعه یافته و در نظر گرفته شده بستگی دارد، فرآیند برنامه ریزی کف باید دقیق باشد و عناصر زیادی را در نظر بگیرد. عناصر کلیدی که در برنامه ریزی چیدمان رستوران باید در نظر گرفته شوند ورودی، ایستگاه های انتظار، ناهارخوری ها، بار و میز، آشپزخانه، پشت خانه و سرویس های بهداشتی هستند. در نظر گرفتن هر عنصر به رستوران کمک می کند تا یکپارچه جریان داشته باشد و به کارکنان کمک می کند تا وظایف خود را انجام دهند و از فضا به طور موثر استفاده کنند.

در حالی که طرح طبقه و چیدمان مبلمان برای درست شدن ضروری است، این فقط برای اهداف کاربردی نیست، چیدمان یک رستوران مستقیماً بر مشتری تأثیر می گذارد. طراحی رستوران فضا و تجربه را برای مشتریان شما تعیین می کند، زمانی که طراحی رستوران موفق باشد می تواند کسب و کار را متحول کند. فریب این را نخورید که فکر کنید مکان های کوچکتر برای طراحی راحت تر هستند، اغلب هر چه فضا کوچکتر باشد، طراحی باید با دقت بیشتری در نظر گرفته شود. سایت های بزرگ همچنین می توانند مجموعه ای از چالش ها را در مورد برنامه ریزی فضا، چیدمان مبلمان و منطقه بندی ایجاد کنند. نکته ای که باید به خاطر بسپارید این است که از فضاهای بیرونی، محل انتظار یا اتاق های استراحت غافل نشوید. همه این فضاها اگر مطابق با برند اجرا شوند، به این تجربه ارزش افزوده می‌دهند. طرح روشنایی همچنین یک عامل کمک کننده به برنامه ریزی فضایی یک رستوران خواهد بود، قرار دادن نور نقش مهمی در تجربه مشتری دارد.

انواع سقف متحرک

هدف از یک ترتیب کلی، سازماندهی کارآمد فضا است، اما همچنین هدایت موفقیت مالی کسب و کار است. عملکرد و یکپارچگی یک رستوران بر تجربه مشتری و در نتیجه بر درآمد تأثیر می‌گذارد… اما هدف دیگر ترتیب کلی این است که میزان «پوشش‌ها» (صندلی‌ها) را که می‌توانید به طور واقع بینانه در فضا قرار دهید، شناسایی کنید. این یکی از اجزای فرآیند برنامه ریزی فضایی است و به حداکثر رساندن فضای شما با مبلمان سفارشی و راه حل های هوشمندانه برای نشیمنگاه همه تفاوت را در اینجا ایجاد می کند.

  بزرگترین سقف متحرک جهان کجاست؟

مبلمان رستوران

شما باید فضایی را که در اختیار دارید به حداکثر برسانید، بسته به اندازه رستوران که ممکن است بخواهید گزینه های مختلف صندلی را در نظر بگیرید. راه‌های زیادی برای تجهیز رستوران شما وجود دارد، اما باید متناسب با برند، مشتری و فضای داخلی شما باشد، با در نظر گرفتن این موضوع، ما انواع اصلی گزینه‌های صندلی و عملکرد آنها را در زیر فهرست کرده‌ایم.

اگر فضای شما فضایی است که باید از نظر نشیمن، سازگار و چابک باشد، مبلمان آزاد گزینه خوبی برای شما هستند. در مورد چهارپایه های بار، صندلی های ناهار خوری و میز، شکل ها و سبک های متنوعی وجود دارد که می توانند به راحتی با هم ترکیب شوند و برای رستوران هایی که باید انعطاف پذیر باشند عالی هستند. مبلمان گشاد همچنین برای ترکیب با سایر گزینه های نشیمن، که اغلب با صندلی های ضیافت جفت می شوند، عالی است.

فضاهای ناهار خوری معمولی تمایل دارند گزینه های نیمکت نشینی را انتخاب کنند، این فضاها برای فضاهای جمعی/اجتماعی و غذاخوری کمتر خصوصی عالی هستند. این نیمکت ها را می توان روکش کرد و چیدمان کرد تا یک چیدمان متمایز برای رستوران های محبوب برای رزرو گروهی ایجاد کند. این گزینه برای همه مناسب نیست، اما یک انتخاب عالی برای محیط های اجتماعی است و اگر می خواهید تجربه غذاخوری متفاوتی را به رقبا ارائه دهید. در حالی که انعطاف پذیری کمتری نسبت به مبلمان شل دارد، اما در چیدمان این نوع صندلی ها آزادی عمل دارید.

اگر می‌خواهید فضای کف خود را بهینه کنید و پوشش‌های بیشتری را در رستوران خود قرار دهید، صندلی‌های ضیافت گزینه‌ای عالی است. این سبک از صندلی‌ها که اغلب سفارشی ساخته می‌شوند، با ویژگی‌های فضای شما مطابقت دارند و هر اینچ را بدون به خطر انداختن تجربه مشتری بهینه می‌کنند. صندلی ضیافت طبیعتاً بسیار صمیمی تر از سایر گزینه های صندلی است و برای گروه ها مناسب است. یکی از مزایای این سبک این است که کاملا سفارشی است بنابراین می توان اثاثه یا لوازم داخلی را نیز با مفهوم داخلی شما مطابقت داد.

پنجره گیوتینی

اگر به دنبال ایجاد یک تجربه غذاخوری دنج و خصوصی برای مهمانان خود هستید، صندلی غرفه انتخاب مناسبی است. غرفه ها به این دلیل رایج هستند که نسبت به سایر انواع صندلی خصوصی تر هستند و همچنین تمایل دارند بیشترین راحتی را برای غذاخوری ها فراهم کنند. هنگامی که غرفه ها پشت به پشت قرار می گیرند، گزینه مناسبی برای رزرو گروهی دور از سایر مناطق غذاخوری هستند. غرفه ها همچنین با پارچه اثاثه یا لوازم داخلی نیز انتخاب بیشتری را ارائه می دهند.

هنگام جستجوی مبلمان مناسب، اندازه، ارتفاع و وزن آینده را در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل شود که حمل و نقل برای مشتریان و کارکنان آسان است. اطمینان حاصل کنید که دسترسی به ناهار خوری و صندلی بار را در نظر گرفته اید تا اطمینان حاصل کنید که فضای شما جریان دارد. انتخاب پارچه‌هایی که به سختی پوشیده می‌شوند و به راحتی تمیز می‌شوند یا پاک می‌شوند، برای مکان‌های پذیرایی توصیه می‌شود.

محصولات آلباتروسمشاهده همه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست صفحه