پرده ها و پنجره ها به طور کلی یکی از اجزای اصلی یک اتاق هستند که اغلب نادیده گرفته می شوند. آنها علاوه بر عملکرد عملی خود در جلوگیری از نور، به عنوان لایه نهایی که یک فضا را تکمیل می کند، عمل می کنند. همچنین یک راه عالی برای اضافه کردن رنگ و طراحی هستند. انواع بی‌شماری از پرده‌ها در بازار موجود است. آنها در سبک‌ها، طول‌ها و متریال‌های متفاوتی هستند و برخی از آنها برای یک اتاق در خانه شما در مقابل اتاق دیگر مناسب‌تر هستند. از راهنمای جامع ما در زیر برای انتخاب نوع مناسب پرده برای خانه خود استفاده کنید.

پرده های خاموشی (خواب)

مناسب برای: اتاق خواب

پرده‌های خاموش به طور کامل نور را مسدود می‌کنند و اجازه می‌دهند تا تاریکی کامل باعث خواب راحت شود. آنها آستری دارند که ضخیم بافته شده است و اجازه عبور نور را نمی دهد. پرده های خاموشی علاوه بر تنظیم نور، به تنظیم دما نیز کمک می کنند و هوای گرم را در زمستان و هوای گرم را در تابستان دور نگه می دارند.

پرده با بند

مناسب برای: اتاق خواب و اتاق نشیمن

این پرده یک افزودنی تزئینی و کاربردی به پانل های پنجره است. آنها معمولاً همراه با پرده ها هستند و از همان مواد ساخته می شوند – همچنین می توانید آنها را از طناب های بافته شده و تزئین شده با منگوله ها یا از پارچه یا الگوی تکمیلی ببینید. آنها با دو حلقه در دو طرف که در یک قلاب روی دیوار محکم شده اند در جای خود نگه داشته می شوند.

زیپ پرده برقی

مناسب برای: انواع آلاچیق، فضاهای سرتاسری، تراس و بالکن

  بهترین روش شستشوی انواع سقف متحرک

زیپ پرده برقی یک انتخاب بسیار مناسب برای افرادی است که می‌خواهند انتخاب‌های متنوعی از فضای خود داشته باشند. با زیپ پرده می‌توانید به صورت چهارفصل از فضاهای خود استفاده کنید، هرگاه بخواهید آن را تاریک و یا روشن کنید و همچنین در مواقع لازم حریم خصوصی ایجاد کنید.

پرده های پنلی چین دار

مناسب برای: فضاهای نشیمن رسمی و اتاق خواب

اگر می خواهید ظاهری شیک و کمی شیک به پنجره های خود اضافه کنید، پرده های چین دار انتخاب زیبایی هستند. چین‌ها از چندین چین پارچه‌ای ساخته شده‌اند که در کنار هم قرار گرفته‌اند تا کاملی ایجاد کنند و به آرامی به شکل یکنواخت آویزان می‌شوند تا حسی جاودانه و پیچیده داشته باشند.

پرده های تک پنل

مناسب برای: پنجره های کوچک، ظاهری مدرن

یک پنجره کوچکتر ممکن است به جای دو پنجره فقط به یک پانل پرده نیاز داشته باشد. معمولاً از یک تکه پارچه پیوسته ساخته می‌شود و همیشه می‌توانید دو پانل برای هر طرف پنجره خریداری کنید، یا حتی برای پنجره‌های بزرگتر یا درهای کشویی، پانل‌های دو طرف را دو برابر کنید.

پرده های دو پنل

بهترین گزینه برای: پنجره های ورودی، درهای فرانسوی و کشویی

همانطور که از نام آن پیداست، پانل های پرده دوتایی از دو پنل تکی در هر طرف پنجره تشکیل می شوند. هنگام خرید پنجره های خود، حتماً توضیحات محصول را به دقت بخوانید تا ببینید که آیا شامل یک یا دو پانل است.

پرده های پلیسه فشرده

بهترین برای: فضاهای نشیمن رسمی و اتاق خواب

اگر به دنبال پرده هایی با کمی جزئیات اضافی هستید، پرده های پلیسه با فشار دادن به پنجره های شما رنگ تزئینی می بخشند. یک پلیسه کلاسیک از سه تا پارچه محکم ساخته شده است که جزئیات پنکه مانندی را در بالای پانل پرده تشکیل می دهد و چین ها به آرامی به سمت زمین می چرخند.

سفارش انواع سقف متحرک

پرده های گیره دار

بهترین گزینه برای: پنجره هایی که اغلب پرده ها را باز و بسته می کنید

  انواع شیشه [۱۰ نوع] و کاربرد هرکدام

پرده‌های گرومت به‌خوبی در امتداد میله به راحتی باز و بسته می‌شوند. پانل ها دارای حلقه های فلزی گرد هستند که در قسمت بالایی تعبیه شده است که نیاز به حلقه های پرده را از بین می برد زیرا میله مستقیماً از سوراخ های سوراخ شده روی پارچه می لغزد. این پرده‌ها ظاهری تمیز، مدرن و بی‌نظم ایجاد می‌کنند که برای فضاهای ساده، معاصر و انتقالی عالی است.

پرده کافه

بهترین برای: آشپزخانه و حمام

پرده های کافه با انواع دیگر پرده ها تفاوت دارند زیرا فقط قسمت پایین پنجره را می پوشانند، بنابراین اجازه می دهند نور از قسمت بالایی عبور کند و در عین حال حفظ حریم خصوصی را فراهم کند. آنها را می توان به راحتی با استفاده از یک میله کششی کوچک به جای میله دائمی نصب کرد و بیشتر در فضاهایی مانند آشپزخانه و حمام استفاده می شود.

پرده های تاپ

بهترین برای: فضاهای غیررسمی

پرده های تاپ با حلقه هایی در بالا طراحی شده اند که از همان پارچه پانل ساخته شده اند و مستقیماً از یک میله پرده آویزان می شوند. مانند پرده های جیبی گرومت و میله ای، نیازی به حلقه های پرده ندارند و گاهی اوقات به جای حلقه های دوخته شده، کراوات های دوخته شده دارند که ویژگی تزئینی بیشتری به آن ها می بخشد.

پرده های تمام قد

بهترین برای: فضاهای نشیمن، اتاق خواب

برای افزایش بصری ارتفاع سقف و ایجاد احساس بزرگتر در اتاق، از پرده های تا کف استفاده کنید. مردم تمایل دارند پرده ها را خیلی پایین آویزان کنند که باعث می شود سقف کم و سنگین به نظر برسد، بنابراین قاعده کلی این است که آنها را در دو سوم فاصله بین پنجره و سقف، نزدیکتر به سقف آویزان کنید.

پرده های بلند پیش بندی

بهترین برای: آشپزخانه، حمام، و اتاق هایی که فضای زیر پنجره مسدود است

پرده‌هایی که به طول پیش‌بند می‌رسند درست زیر آستانه پنجره می‌افتند. آنها معمولاً به اندازه دهه های گذشته محبوب نیستند، اما برای فضاهایی که یک قطعه مبلمان یا بخاری مستقیماً زیر پنجره دارند، انتخاب خوبی هستند.

  ۱۰ مدل آلاچیق زیبا مناسب حیاط ویلا

پرده های طولی پادلینگ

بهترین برای: فضاهای نشیمن و اتاق خواب

پادلینگ به طول پانل پرده اشاره دارد – به جای اینکه فقط زمین را لمس کنید یا یک اینچ شکسته باشید، پرده هایی به طول گودال به معنای واقعی کلمه روی زمین “گودال” می شوند تا ظاهری دراماتیک و در عین حال نرم ایجاد کنند. تنها عیب این سبک پرده ها این است که می توانند گرد و غبار زیادی را جمع کنند و در نتیجه نیاز به شستشوی مکرر دارند.

پرده های نورگیر

بهترین برای: اتاق هایی که نیازی به تاریکی کامل ندارید

پرده های فیلتر کننده نور مانند پرده های شفاف کاملاً شفاف نیستند، اما نور بسیار بیشتری نسبت به پرده های تاریک یا تاریک اتاق وارد می کنند. آنها کمی حریم خصوصی را فراهم می کنند و از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری می کنند و در عین حال اجازه می دهند نور زیادی به داخل فیلتر شود. آنها از پارچه های نازک تر و شل بافته شده که سبک وزن هستند، معمولاً پنبه یا پلی استر ساخته شده اند.

پرده دکوری

بهترین برای: اتاق های سنتی و رسمی

شما عمدتاً پرده های روسری پنجره را در اتاق هایی به سبک سنتی خواهید دید که پارچه آنها اغلب با اثاثه یا لوازم داخلی اتاق هماهنگ است. این پرده‌ها معمولاً از سه تکه ساخته می‌شوند – دو پانل پرده و یک پرده تزئینی در بالا که مانند یک روسری روی پانل‌ها می‌پوشد.

انتخاب پرده برای پنجره

برای انتخاب نوع پرده مناسب برای خانه خود، فهرستی از سوالات را بررسی کنید تا انتخاب خود را محدود کنید. ابتدا در نظر بگیرید که آنها در چه اتاقی آویزان خواهند شد. به عنوان مثال، نوع پرده هایی که برای اتاق خواب انتخاب می کنید با پرده هایی که برای پنجره آشپزخانه نیاز دارید بسیار متفاوت است. سپس، تصمیم بگیرید که چه مقدار نور را می‌خواهید از طریق آن فیلتر کنند، آیا در اتاق می‌خوابید و باید تمام نور را مانند پرده‌های خاموشی مسدود کنید، یا می‌خواهید به آرامی نور خورشید را مانند پرده‌های فیلترکننده نور پخش کنند. سبک خانه خود را در ذهن داشته باشید تا به آنها کمک کنید با هم ترکیب شوند، اندازه گیری های دقیق انجام دهند و از این راهنمای آویزان پیروی کنید تا پرده ها را مانند یک طراح آویزان کنید.

محصولات آلباتروسمشاهده همه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست صفحه